Огляд планшета Blackview MEGA 1: більше екрана, більше звуку, більше можливостей

 

Планшет Blackview MEGA 1 це універсальне рішення для навчання та розваг. Великий якісний 11,5″ дисплей із частотою оновлення 120 Hz та система імерсивного звучання з 4 динаміків роблять його ідеальним вибором для мультимедійних завдань. Наприклад, для перегляду фільмів у високій якості із накопичувача або через онлайн кінотеатри (є підтримка Widevine L1). Одночасно з цим MEGA 1 показує себе як зручний робочий інструмент або планшет для навчання: сучасний чіпсет, значний обсяг пам'яті та адаптована система Doke OS, в якій серед іншого є «режим ПК» з покращеною багатозадачністю, віконним режимом та підтримкою клавіатури з мишкою. При цьому зовні це приємний сучасний девайс з тонким алюмінієвим корпусом і вагою, що ледве перевищує 0,5 кг.

 

Технічні характеристики Blackview MEGA 1
Дисплей - IPS з діагоналлю 11,5″, 2,4К роздільною здатністю 2000х1200 пікселів та частотою оновлення 120 Hz
Чіпсет - 8 ядерний MTK Helio G99 (2 ядра Cortex A76 по 2.2 GHz і 6 ядер Cortex-A55 по 2 GHz), техпроцес 6 нм
Графіка - Mali-G57 MP2
Оперативна пам'ять - 12 GB із можливістю збільшення до 24 GB за рахунок накопичувача
Накопичувач - UFC 2.1 256GB + підтримка карток пам'яті microSD до 1 TB
Камери - тилова 50MP Samsung ISOCELL JN1 з постобробкою ArcSoft 9, фронтальна 13MP
Звук - система об'ємного звучання із 4 динаміків
Бездротові інтерфейси - Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac з підтримкою роботи в діапазонах 2,4GHz/5GHz) + Bluetooth 5.0 + GPS + 4G (LTE)
Акумулятор - 8800 mAh із підтримкою швидкої 33W зарядки
Операційна система - Doke OS 4.0 на базі Android 13
Алюмінієвий корпус, товщина 7,6 мм, сканер відбитків суміщений з кнопкою блокування
Вага 528 g

Комплектація
На міцній коробці з крейдованого картону нанесено зображення планшета. Існує позначка про те, що це конфігурація з пам'яттю 12GB/256GB. Забарвлення Dreamy Purple, що можна охарактеризувати як «графітовий, з легким фіолетовим відливом». Залежно від навколишнього освітлення, відтінок може трохи змінюватися.

Як завжди, Blackview радує шикарною комплектацією. Крім USB кабелю, зарядного пристрою та документації, у коробці ви знайдете стілус, захисне скло та навіть чохол у вигляді книжки.

На екрані із заводу наклеєна якісна захисна плівка. Якщо будете носити в чохлі, краще зняти плівку і радіти олеофобному покриттю оригінального скла. А якщо використовуватимете планшет як є, то саме тут і знадобиться подарункове скельце. Найдбайливіші можуть використовувати комбо і тоді планшет отримає максимальний захист.

Найбільше радує наявність у комплекті практичного чохла з екошкіри. Матеріал дуже схожий на натуральну шкіру: м'який на ощуп, але при цьому досить міцний. Легко миється.

Чохол виконаний у вигляді книжки і так як планшет оснащений датчиком Холла, то при відкритті екран автоматично вмикається, а при закритті відключається (в чохлі є ділянка з магнітною вставкою). Зрозуміло, він підтримує режим підставки, забезпечуючи оптимальний кут нахилу для перегляду відео або роботи в режимі нетбука.

Зарядний пристрій та швидкість заряджання
Місткість акумулятора 8800 mAh є типовою для планшетів з діагоналлю більше 11″ та для забезпечення адекватної швидкості зарядки, виробник комплектує пристрій відповідним блоком. У даному випадку це компактна GaN зарядка із максимальною заявленою потужністю 33W.

Під час тестування максимально зафіксована потужність становила 28,5W (приблизно за годину), після чого почала знижуватися. Через 1,5 години зарядка перейшла в режим 5V і спокійнішими темпами завершила процес. Повна зарядка від 0 до 100% займає 2 години 5 хвилин.

Зовнішній вигляд та елементи керування
Blackview MEGA 1 це тонкий та легкий планшет з великим екраном, завдяки якому його зручно використовувати для найрізноманітніших завдань: роботи, навчання чи розваг. Невеликі (як для планшета) рамки дозволили зробити пристрій компактним, його габарити 268,7 х 169 х 7,6 мм.

Алюмінієвий корпус забезпечує конструкції міцність та додає дизайну преміальності. На поверхні не збираються відбитки пальців, планшет не слизький. У верхній частині можна помітити пластикову заглушку, за якою розмістили антени для зв'язку.

Останнім часом багато виробників планшетів відмовилися від додаткових модулів камер, адже покупець став розумнішим і перестав звертати увагу на їхню кількість. Blackview обмежилася однією, але непоганою камерою із сенсором Samsung ISOCELL JN1 на 50 МП. Він відноситься до середнього класу (масовий сегмент) і ставиться в багато популярних смартфонів. Наприклад, Samsung Galaxy A25, Realme C53 або Xiaomi Redmi Note 12 4G.

Рамки планшета також алюмінієві. Грані не гострі та мають невеликі округлення, тому його зручно тримати в руках.

Кнопка блокування поєднана зі сканером відбитків пальців та розташована на лівому торці. Швидкість розпізнавання та точність високі, але площа сканера не надто велика, тому іноді складно потрапити у потрібну область з першого разу. На суміжній грані розмістили окремі кнопки керування гучністю.

На торцях також розташовані вихідні отвори аудіо системи, що складається з 4 окремих динаміків. Звучання об'ємне і добре занурює у те, що відбувається на екрані. Іммерсивний звук додає ефекту присутності і робить його більш реалістичним. Запас гучності високий, частотний діапазон зміщений до середньовисоких частот. Для фільмів та ігор підходить добре, для музики хотілося б трохи більш низьких.

Для підзарядки та підключення до ПК використовується універсальний USB-C роз'єм. Є підтримка OTG: флешки та багатофункціональний хаб підключилися без проблем. А через хаб я додатково підключав зовнішній жорсткий диск, бездротову мишку та клавіатуру.

Оскільки планшет отримав радіомодуль, то його можна використовувати для зв'язку та мобільного інтернету в 4G мережах. Для цього передбачений гібридний лоток, в який можна встановити цим карту і карту пам'яті microSD до 1 TB.

Загалом якщо узагальнити сказане вище, то Blackview MEGA 1 це класичний планшет в алюмінієвому корпусі зі збільшеною діагоналлю екрану.

Дисплей
Зробивши акцент на екрані, в компанії вирішили не економити на матриці і встановили найкраще, що зараз доступно в категорії IPS. Не знаю, як вони це зробили, але візуально зображення виглядає навіть краще, ніж передовий Dynamic AMOLED 2X у флагманського Galaxy Tab S9. Відмінна контрастність, яскраві та соковиті, але при цьому реалістичні кольори. І при цьому яскравість IPS регулюється не за допомогою ШІМ.

Роздільна здатність заявлена в описі як 2,4К і так воно і є: 2000 х 1200 = 2400000. Невелика маркетингова хитрість, зазвичай таку роздільну здатність прийнято називати Full HD +. Однак, як не назви, щільність пікселів від цього не зміниться. Тут вона складає 203 dpi. Зернистості немає, хороша деталізація.

Є налаштування режимів відображення для отримання потрібного кольору. Стандартний режим ближче до sRGB, а яскравий ближче до DCI-P3. У професійному режимі є можливість регулювання температури кольору.

Також варто відзначити високу частоту оновлення екрану 120 Hz, яка впливає на плавність анімацій, додає реалістичності та робить використання пристрою приємнішим.

Максимальна яскравість висока, вимірник від OPPLE зафіксував майже 600 ніт. У приміщенні при яскравому висвітленні достатньо 50%. На вулиці потрібно ставити на максимум, але навіть опівдні просто неба, інформацію можна читати з екрану.

Рівномірність підсвічування хороша, у центральній частині яскравість трохи збільшена.

Заливка чорним свідчить про відсутність значних витоків підсвічування по краях, а також більш висвітлених ділянок у центральній частині.

Кути огляду відповідають заявленим значенням 178 градусів. Під кутом у чорного кольору з'являється ефект свічення, що властиво будь-яким IPS матрицям. Проте екран не мерехтить на будь-яких налаштуваннях яскравості, а коефіцієнт пульсації знаходиться на мінімальному рівні 1%. Планшет безпечний для зору, не викликає втоми при тривалій роботі та підходить для використання у темний час доби з невеликим рівнем яскравості.

Фотометрія показала дуже високий рівень індексу кольору: 94 при максимальних 100. Максимальна яскравість склала майже 600 Lx.

Операційна система та налаштування
При початковому налаштуванні планшет пропонує перенести дані з попереднього пристрою. Це можна зробити як за допомогою WiFi, так і за допомогою кабелю. Другий спосіб набагато швидше і дозволяє за кілька хвилин повністю перенести налаштування, програми, ігри та збережені дані (фото, картинки, музику тощо) на новий планшет. Підтримуються пристрої як на операційній системі Android, так і на iOS. Потрібно просто дотримуватися інструкцій на екрані.

Повний список встановлених програм виглядає таким чином.

Також інтерес представляє ігровий режим. При його включенні, в іграх з'являється панель, що спливає, в якій є різні корисні інструменти: блокування повідомлень і дзвінків, швидкий скріншот, захист від випадкових дотиків і т. д. А ще прямо в грі можна переключити режим роботи: енергозбереження, збалансований і максимальної продуктивності .

Тепер пройдемося системними налаштуваннями. Операційна система Doke OS базується на Android 13 і не дуже відрізняється від стокової версії. Трохи змінили значки, додали деякі унікальні моменти та попрацювали над персоналізацією, але загалом усе звично та знайомо. У інформації про систему можна збільшити обсяг оперативної пам'яті. У моїй версії 12 GB+ можна додати ще до 12 GB за рахунок накопичувача. Тільки ось на мій погляд сенсу у цих діях немає жодного. 12 GB фізичної оперативної пам'яті вистачить на потреби. Навіть 8 Гб вистачить. 

  • У налаштуваннях персоналізації можна змінити тему, змінити шпалери або стиль значків
  • У налаштуваннях жестів можна активувати спливаюче вікно, за аналогією з системою One Ui і таким чином отримати доступ до додатків і функцій, що часто використовуються, з будь-якого екрана (навіть усередині додатків)
  • Планшет підтримує мобільний зв'язок, то в системі є можливість запису розмов

Крім автоматичного запису розмов через увімкнену функцію в налаштуваннях є альтернативний спосіб. Ви можете ввімкнути запис прямо зі сторінки дзвінка, натиснувши на червоний мікрофон праворуч. Запис повноцінний (двосторонній), аудіофайл зберігається у форматі AAC.

  • Для безпеки є розблокування за допомогою відбитка пальців або фейсконтроль

  • У налаштуваннях акумулятора можна вибрати та налаштувати режим енергозбереження або навпаки, увімкнути режим максимальної продуктивності. Також є 2 режими захисту акумулятора. Перший називається інтелектуальний захист під час заряджання. У цьому режимі заряджання в нічний час зупиняється на рівні 80% і відновлюється під ранок, щоб не тримати постійно акумулятор на 100%. Другий режим - індивідуальний. Ви самі вибираєте обмеження від 70% до 90%, досягнувши якого заряджання припиниться.

  • Також відзначу добре функцію «трансляція», яка дозволяє дублювати зображення з планшета на екран телевізора. Зазвичай для цього потрібно встановлення додаткових додатків (часто платних), але тут все працює з коробки і запускається буквально парою натискань.

    Таким чином, зручно можна запустити презентацію, навчальне відео або подивитися фото на великому екрані в сімейному колі.

Режим ПК
Якщо ви бачили огляди інших планшетів Blackview або користувалися ними особисто, то знайомі з режимом ПК. Ця функція дозволяє перейти до лаунчера, який візуально нагадує Windows. Є підтримка клавіатури з мишкою, віконний режим, панель завдань та інші атрибути комп'ютера. Фактично планшет перетворюється на нетбук за яким можна працювати в браузері або текстовому редакторі, офісних додатках і т.д.

Багатозадачність пристрою збільшується у рази. Ви можете відкрити невелике вікно з відео на Youtube та паралельно набирати текст або навіть грати. Все працює одночасно і планшет навіть не гальмує. Ось тут якраз і знадобиться великий обсяг оперативної пам'яті та великий дисплей.

Тести продуктивності, стрес тести
Планшет базується на популярному 8-ядерному чіпсеті Helio G99 від Mediatek. На мій погляд, це цілком виправдане рішення. Більш потужні чіпсети часто надмірні у своїй продуктивності та виправдані лише для геймінгу. При цьому вони коштують чималих грошей та суттєво подорожчають кінцевий продукт. А ось Helio G99 є свого роду золотою серединою. Він не дорогий, але підходить і для повсякденних завдань, і навіть для ігор. Двокластерна архітектура з двома продуктивними ядрами Cortex A76, тонкий техпроцес 6 нм, пристойний графічний прискорювач Mali-G57 - все це робить Helio G99 хорошим вибором для такого пристрою, як планшет.  По пам'яті тут також повний порядок: 12 GB фізичної оперативної пам'яті та швидкий накопичувач на 256 GB.

Подивимося, що MEGA 1 набирає у синтетичних тестах:

  • Antutu V10 - майже 400 000 балів
  • Geekbench 6 — 722 у режимі одного ядра, 2039 у багатоядерному режимі
  • Wild Life від 3D Mark — 1230 очок

Як бачимо, це цілком типовий результат для цієї платформи, можна сказати референсні значення.

Чіпсет не схильний до нагрівання, а випарна камера лише покращує ситуацію. У результаті при 30-хвилинному тесті на тротлінг з використанням 100 потоків, падіння продуктивності планшета склало незначні 7%. Бенчмарк CPU Slowdown показав ще меншу просідання продуктивності - 0,5%, а графічний тест Wild Life за 20 проходів втратив всього 0,6%. Планшет підходить для активного використання та не гріється навіть при високому навантаженні.

Швидкісні показники накопичувача на високому рівні: понад 1000 MB/s на читання та 850 — 950 MB/s на запис.

Можливості зв'язку

GPS модуль є чутливим, під час тестування планшет за кілька секунд виявив понад 50 супутників, 34 з яких були в активному з'єднанні. Точність позиціонування 1 метр, але магнітного компасу немає. У реальних умовах трек збігається із переміщенням, що було перевірено невеликою пішою прогулянкою.

При використанні мобільного інтернету швидкість передачі даних висока. Зрозуміло, що вона залежить від багатьох факторів, таких як відстань від базової станції або кількість активних підключень на даний момент. Але в середньому я отримав 90 mbps на скачування та 60 mbps на віддачу.

Ігри
Ігрові можливості пристроїв на базі Helio G99 добре вивчені та знаходяться на досить високому рівні. Найбільш вимогливі ігри добре працюють із середніми налаштуваннями графіки, інші на високих. Щоб виключити нюанси з оптимізацією та зниження продуктивності від нагріву, перевірив планшет у кількох популярних та графічно складних іграх.

Для кожної гри я підбирав максимальні параметри графіки, на якій можна отримати стабільний FPS. У грі Diablo Immortal це середня роздільна здатність з високою якістю зображення та високою якістю ефектів.

Гра досить вимоглива до заліза, особливо під час масштабних битв із безліччю супротивників на екрані. Але планшет тягне гру із середніми 30 FPS (98% ігрового часу). Іноді бувають невеликі просідання, але на геймплей це не впливає і пов'язано скоріше з підвантаженням локацій або завантаженням додаткових екранів (сумка з речами, діалоги з персонажами тощо). Навантаження на процесор близько 30%, переважно працює GPU. Оперативна пам'ять виділяється до 1,5 Гб.

У грі Call Of Duty можна вибрати середні налаштування графіки та високу частоту оновлення екрана. З такими налаштуваннями планшет видає стабільні 55 - 60 FPS і цей показник не падає навіть через пів години гри, що говорить про хороше охолодження.

Остання гра найвибагливіша в сьогоднішній добірці - Shadowgun Legends. Спочатку я вибрав налаштування графіки ультра, потім змінив на високі. Але навіть у цьому випадку були помітні просідання FPS під час гри. У результаті довелося знизити налаштування до середніх, після чого вдалося устаканити фреймрейт в районі 55—60 кадрів на секунду. Якщо обмежити FPS до 30, можна збільшити налаштування графіки до високих.

 

Камера
Сенсор Samsung ISOCELL JN1 на 50 МП широко використовується у смартфонах середнього класу (наприклад, Xiaomi Redmi Note 12) та зустріти його у планшеті було несподівано. Нас вже привчили, що в планшет ставиться дешева «затичка», яка здатна лише позначити навколишнє оточення під час відеорозмови або сфотографувати який-небудь текст для пересилання поштою або в месенджері. Тут все трохи інакше. Камера добре справляється з денними фото та отриманий результат не соромно показати. При зйомці інформація з 4 пікселів поєднується в 1 (біннінг), що зменшує підсумковий дозвіл до 12,5 МП. Є можливість зробити фото з повною роздільною здатністю 50 МП. Автофокус швидкий та точний. Постобробка є, але не агресивна.

Деталізація непогана, дрібні деталі не зливаються в кашу, але при цьому немає перешарпу.

Але звичайно планшет це не той пристрій, з яким ми гулятимемо містом або на природі і робитимемо фото для сімейного альбому. Це робочий інструмент і найчастіше використовується для предметної зйомки або зйомки документів. З цим MEGA 1 справляється добре, є потрібна різкість та деталі.

Найкраще це буде видно на тексті. Різкість рівномірна по всьому знімку (на оптиці, судячи з усього, не економили), інформація добре зчитується з фотографії.

Фронталка трохи простіша. В умовах недостатнього освітлення з'являються шуми, але в цілому для відео розмов — нормально.

Мультимедіа
Планшет Blackview MEGA 1 це практично ідеальний пристрій для мультимедіа завдань, а саме перегляду відео. Гучний та об'ємний звук, великий яскравий екран і як вишенька на торті Widevine L1, що дозволяє отримати високу якість відео в ліцензійних онлайн кінотеатрах, таких як Netflix, Megogo або Кінопошук. Є апаратна підтримка більшості сучасних кодеків, що знижує навантаження на ЦП і збільшує підсумковий час роботи пристрою.

Youtube як 1440p зі швидкістю 60 кадрів на секунду. Все це без проблем відтворюється планшетом, тут взагалі жодних нарікань.

Автономність
Акумулятор на 8800 mAh дозволяє підтримувати високий рівень автономності і бути впевненим, що якщо потрібно — планшет забезпечить повний світловий день роботи. При середньому рівні яскравості екрана планшет протримався у тесті Work 3.0 понад десять годин. Тест імітує змішаний режим роботи: робота в браузері, редагування відео і т. д. Якщо взяти окреме завдання, наприклад, перегляд відео, то з яскравістю 50% планшет пропрацював 10 годин 5 хвилин.

 

Якщо викрутити яскравість максимум, то час роботи зменшується до 6 годин. Додамо сюди можливість швидкої підзарядки (75% за 1 годину) та отримуємо нормальний сучасний пристрій, який можна однаково ефективно використовувати як удома, так і на вулиці.

 

Підсумки
Планшет Blackview MEGA 1 це пристрій для розваг. Якісний великий екран із частотою оновлення 120 Hz, хороша система звучання з 4 динаміків та підтримка Widevine L1 робить його найкращим кандидатом на роль пристрою для перегляду відео. З іграми теж все добре, але не максималки. Все-таки MTK Helio G99 це чіпсет середнього класу і відповідно він забезпечує комфортний FPS лише на середніх налаштуваннях графіки (мова природно про вимогливі графонисті ігри). Одночасно з цим планшет хороший для роботи або навчання. Робота в редакторах, офісні програми, соцмережі та браузер, месенджери та відеозв'язок. Причому не лише у приміщенні з WiFi, а й у дорозі, адже є мобільний інтернет через 4G. Планшет підійде для дистанційного навчання під час онлайн навчання (Google Classroom, Zoom, Skype), роботи менеджера або експедитора (Excel, навігація, бази даних), роботи в інтернеті (текстові та фото редактори, браузер, можливість роботи із зовнішньою клавіатурою та мишкою). І що важливо, це красивий тонкий планшет в алюмінієвому корпусі, з повним набором усіх необхідних аксесуарів: чохол-книжка, захисне скло, стілус. Це той рідкісний випадок, коли недоліки навіть нема чого визначити. Все на свої гроші та все в якісному виконанні.